Jak prawidłowo dbać o kieliszki?

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup kieliszków do wina z wyższej półki, jak te z kolekcji dostępnej na stronie firmy Tavola Decor i zależy nam na tym, aby jak najdłużej zachowały swój nieskazitelny wygląd oraz blask, niezbędne będzie stosowanie się do kilku bardzo ważnych zasad dotyczących ich mycia, suszenia i przechowywania.

Mycie

Mycie ręczne jest w przypadku kieliszków najbardziej wskazane, ponieważ w ten sposób unikniemy uszkodzeń i matowienia, jakie powstają podczas korzystania ze zmywarek (ponadto, malowane ręcznie wyroby absolutnie nie mogą być myte w zmywarkach).

Na wagę złota jest tutaj delikatność, ponieważ szkło tego typu jest relatywnie cienkie i można je bardzo łatwo stłuc, uderzając przypadkowo o zlewozmywak lub nieopacznie wkładając do środka dłoń. Warto więc zamortyzować siłę uderzenia rozkładając na dnie zlewozmywaka ręcznik lub kratkę z tworzywa sztucznego. Do wody nie należy dodawać dużej ilości detergentów (najlepiej całkowicie z niego zrezygnować), ponieważ ich zapach może pozostać wewnątrz i wpłynąć na walory smakowe wina podczas kolejnej degustacji. Po umyciu, dokładnie płuczemy szkło i na kilka minut pozostawiamy do wstępnego obeschnięcia.

Dla Państwa wygody, na naszej stronie internetowej przygotowaliśmy specjalną opcję wyszukiwania, dzięki której można posortować nasze wyroby i wybrać te, które można myć wyłącznie ręcznie lub z pomocą zmywarki.

Suszenie

Kieliszki należy delikatnie wycierać suchą ściereczką (np. z mikrofibry), która nie pozostawi na ich powierzchni nieestetycznych włókien. Bardzo ważne jest, aby użyta ściereczka była czysta, świeża i nie wydzielała żadnych zapachów – mogłyby one osiąść na kieliszku (szczególnie na wewnętrznych ściankach) i popsuć smak wina.

Przechowywanie

Umyte i całkowicie wysuszone (w przeciwnym wypadku wilgoć spowoduje pojawienie się nieprzyjemnego zapachu) kieliszki, najlepiej przechowywać na półce lub na specjalnym stojaku, czarką do dołu. Unikniemy w ten sposób gromadzenia się wewnątrz kurzu. Łatwiej będzie też wyjąć je z szafki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl